Glamping-Boho-Elopement-Backstage-0007-scaled-e1589818760533-1200x818.jpg

Kiek kainuoja šventės dekoratorės darbas?

Kiek kainuoja šventės dekoratorės darbas?

Kvietimas
Kvietimas

Mes visi svajojame, jog kiekviena mūsų šventė nuo pat kvietimo išsiuntimo, pasitikimo šventės vietoje būtų stebinanti, stilinga, puošni ir pati įspūdingiausia.

Šiais laikais jau nieko nebestebina, jog šventės erdvių dekoravimui ir puošimui mes samdome floristą ar dekoratorę. Šie žmonės išdabina sodybas, restoranus, kavines ir kitas erdves, nuo pat pasitikimo akimirkos iki stalų dekoro, fotokampelių, arkų ar kitų mūsų akiai neatrastų vietų, kurias dekoratorė paverčia žaviomis traukos vietomis. Prisižiūrėję Pinterest nuotraukų mintyse jau dėliojame viziją, kaip atrodys mūsų šventė.

 

Boho stiliaus vestuvių dekoras
Boho stiliaus dekoras

Tačiau, didžioji dalis jūsų net neįsivaizduoja kiek kainuoja išdabinti šventės vietą, kiek įdedama darbo ir kiek paslaugų tiekėjų dirba prie vienos šventės. Todėl manęs nestebina, jog siųsdami užklausas dekoratorei – pagrindinis jūsų klausimas skamba taip: „ Kiek kainuoja Jūsų paslaugos?“, „Kiek kainuotų padekoruoti vestuves?“ ir pan.

Išsiuntusios tokias užklausas dekoratorėms (mes puikiai žinom, jog siunčiate ne vienai ar dviems tokias pat užklausas), dažnu atveju negaunate aiškaus atsakymo, o sulaukiate begalės klausimų iš dekoratorės. Vyksta ilgas susirašinėjimas. Puiku, jei atvirai išdėstote savo lūkesčius ir galimybes, bet būna, jog per 3-4 laiškus, taip ir neaišku ko jūs tikitės, ar tik šiaip siuntinėjate užklausas. Man smagiausia susitikti gyvai su jumis, pabendrauti prie puodelio kavos.

Susitikimo metu, bandau įsiklausyti į Jūsų svajones, į vizijas, lūkesčius. Nors kartais ir sakote, jog neturite jokių norų (tik gražios šventės norite), bet pradėjus bendrauti, visada išaiškėja Jums patinkančios spalvos, gėlės, kiti elementai, kurie įtakoja šventės dekorą.

Norėčiau trumpai apžvelgti, iš ko susidaro dekoratorės paslaugos kaina. Kodėl dekoratorei svarbu žinoti daugiau apie Jūsų šventę ir kas įtakoja šventės dekoro stilių.

Kas gali įtakoti šventės dekoro stilių?

 • Šventės vieta (kaimo sodybos nepuošime orchidėjomis ir svarovskiais, o prabangiame restorane nekursime rustic stiliaus);
 • Šventės erdvės – jos lubų aukštis, spalvos, erdvės dydis ir pan. (jei žemos lubos – nederės aukštos kompozicijos ant stalų ar kabančios dekoracijos, kurioms reikia aukščio);
 • Metų laikas (nors šiais laikais galima užsisakyti beveik visų metų laikais visokių gėlių, bet sezonas turi įtakos dekoro gėlėms ir spalvoms, taip pat ir kainai);
 • Jūsų apranga – taip pat turi įtakos visam šventės koncepcijai išpildyti;
 • Jūsų mėgstama spalva ar gėlės;
 • Šventės tema (jei tokią esate sugalvojusi);
 • Jūsų pomėgiai ar pažinties detalės (gal jūs mėgstate skaityti knygas, o gal važinėjate motociklu, gal dievinate jūrą ar susipažinote Paryžiuje);
 • Gal jau išsiųsti kvietimai į šventę, kurie gali padiktuoti dekoro liniją.

Išsiaiškinus šventės vietą, laiką, dekoruojamų stalų ir erdvių skaičių, jūsų lūkesčius, dekoratorius įvertina darbų apimtis ir krūvį (kiek reikės skirti laiko kompozicijoms sukurti, ar reikalingi karkasai, gal reikia pagaminti papildomas dekoracijas ar surasti reikiamą rekvizitą), ir tik tuomet gali pasakyti, kiek kainuos Jūsų šventės dekoras.

Dekoratoriaus darbo užulisiai
Darbo užkulisiai
Kai darbui atlikti reikia papildomų rankų
Kai per trumpą laiką reikia padekoruoti daug erdvių, į pagalbą ateina ne vienas žmogus

Dažniausiai dekoruojamos erdvės:

 • Svečių stalai (pagalvokite kaip norite sodinti svečius?);
 • Saldumynų stalas (reikia numatyti, kas pasirūpins saldumynais, kas juos atveš);
 • Foto kampelis (tai nebūtinai turi būti foto siena, dažnu atveju galima išnaudoti esamus peizažus ar įdomesnes dvarų sienas, duris. Dekoratorė jums patars šiuo klausimu);
 • Arkos dekoras ceremonijos vietoje;
 • Bažnyčios puošimas (čia labai gerai apgalvokite ar pasiryžę skirti pinigų, nes dekoruoti bažnyčią reikia per labai trumpą laiką, todėl reikalinga ne vieno žmogaus rankų);
 • Įėjimas ar nuorodos į šventės vietą;
 • Židiniai ar palangės;
 • Lubos, kurias dabar populiaru dekoruoti lemputėmis, užuolaidomis ar gėlėmis;
 • Kartais puošiame medžius, kabinamos lemputės visoje lauko teritorijoje.

Gavę atsakymą, kiek kainuos dekoratorės darbas, dažnas nustemba, už ką tiek mokėti.

dekoratorės darbas
Šventės dekoravimo užkulisiai

Supraskime, jog dekoratorės darbo valandos prasideda ne nuo tada, kai ji atvyksta į šventės vietą, o nuo pat pirmo jūsų laiško. Mes skiriame laiko išsiaiškinti detales, važiuojame į susitikimus, taip pat apžiūrėti šventės vietos, patvirtinusios šventės viziją, ieškome reikiamų spalvų medžiagų, žvakių, dekoro indų ir kitų įdomesnių rekvizitų, vizijai išpildyti. Keletą dienų prieš nuperkame kalnus gėlių, kurias reikia sutvarkyti ir paruošti dekoravimui, kiekvienas stiebelis apčiupinėjamas, nuimami lapai, atšviežinami kotai. Surikiuojamos vazos, žvakidės ir kiti indai. Važiuojame išsinuomoti staltieses, servetėles, polėkštes ir kitus rekvizitus. Šventės dieną viską pakuojame į automobilius ir gabename į vietą. Jei reikia per labai trumpą laiką padekoruoti daug erdvių, į pagalbą atvyksta papildomos rankos, kurioms irgi reikia sumokėti.

Nepamirškime, jog po šventės dekoras pats nesusitvarko. Tad sekančią dieną vėl pasiraitojame rankoves ir judame visko nupuošti. Parsivežusios turime išplauti vazas, išvalyti apvarvėjusias žvakides. Taip pat išvežioti nuomotus rekvizitus savininkams. Ir vėl ruošiamės kitai šventei.

Backstage
O po šventės sutvarkome, lyg nieko ir nebuvę

Taip pat dekoratorė turi įsivertinti ir floristines priemones, kurias naudoja savo darbe. Tai visokios vielutės, kaspinėliai, teipai, darbo įrankiai, kempinės, karkasai ir pan. O kur dar kvalifikacijos kėlimas, mokymai, parodų lankymas ir pasaulinių tendencijų sekimas. Kaip ir visose sferose, kuo daugiau į save investuoja specialistas, tuo jo darbas labiau apmokamas.

Be viso įdėto dekoratorės darbo reikia nepamiršti ir jog kainuoja ne tik gėlės, kurios kainuoja nemažus pinigus, bet ir vizijai išpildyti reikalingos žvakės, staltiesės, servetėlės, polėkštės ar įdomesni indai. O jei dar norime fotokampeliui turėti spalvotos sofkutės ar vintažinių kėdžių, jų nuoma ir atvežimas taip pat susideda į bendrą kainą. Visokios arkos ir stambesni daiktai šventėje sukuria išskirtinį dekorą, kurį matome žurnaluose ar Pintereste. Tačiau turime suprasti, jog šie daiktai nenukrenta iš dangaus. Viskas susisumuoja į bendrą kainą.

 

 

Apibendrinant, kaina yra svarbus aspektas, bet nepagrindinis. Jei išsirinkote dekoratorę ir patinka jos darbai, stilius, pasitikėkite ja. Aptarę pagrindines detales, leiskite dekoratorei būti kūrybiškai ir įnešti į Jūsų šventę kažką savito ir išskirtinio. Kiekviena mes, norime išreikšti savo kūrybiškumą ir papuošti Jūsų šventes taip, kad visi aikčiotų ir gėrėtųsi.

Saldus stalas kitaip
Tortas boho plunksnos
Saldus stalas
Sausu augalu arka
Macrame vestuvese
Boho stiliaus šventė
Boho vestuves
Glamping-Boho-Elopement-www.kristinacheri.lt-0150
kristinacheri.lt
Vestuves ziema pakranteje
Ziemos vestuves
Glamping-Boho
foto prie ezero
Boho stiliaus šventė

Tegul kiekviena Jūsų šventė būna nepakartojama!

Su meile,
Vidurnakčio saulė

 

Dekoras Ana Mart projektai su :Vidurnakčio saulė, Žiedų Bitės,Smilgynė, Evelinos Dekoras

Nuotraukos Kristina Kristina Chéri PhotographyČerniauskienė
Nuotakos įvaizdis:
Suknelė Vestuvių mados ir stiliaus studija „D’dress”„D’dress”
Make up Justė Make Upp
Plaukai Anzelika Chadys Romanovska
Plaukų aksesuaras Plunxnos
Papuošalai FreakyFoxx
Chna tatuiruotės Magical Line.
Nuotakos chalatas Different WE

Jaunikio įvaizdis: Kostiumas ir paltas Aprangos kodas

Dekoras:
Kilimai @Užupio arka
Sendaikčiai LBdekoras – vazų, žvakidžių, indų, dekoracijų nuoma šventėms
Keramika Žemės trupinys
Macrame Home of Dunes
Spauda Bruknės vestuvės
Padėkliukai Hope Art
Įrankiai Elegance plate

Tortas ir desertai Su meile, keksas

Vieta Glamping Lithuania

Lemputės CHOCO decolight – CHOCO lemputės


rasa