Geltona.jpg

Mimoza – ryškus geltonas augalas

Mimozą būtų galima gerai apibūdinti kaip saulės spindulį žiemos viduryje! Mimoza reiškia saulėtų dienų sugrįžimą ir suteikia dvasinį bei emocinį saugumą.

 

MimozaMimoza, tai augalai, žirnių šeimos krūmai arba medžiai, iš kurio išauga ryškiai geltoni, kvepiantys žiedynai. Žydi tarp žiemos pabaigos ir pavasario pradžios. Lotynų kalboje mimoza vadinama akacija. Mimoza, kaip ir alyva, hortenzija yra sumedėjusiu kotu augalas. Pamerkta vandenyje laikosi tik keletą dienų, tačiau sudžiūvusi nepraranda savo žavesio. Labai paplitęs augalas pietų regionuose – Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje, pirmą kartą į Europą buvo įvežta iš pietryčių Australijos 1820 m. Ir būdama greitai augantis krūmas, ji greitai išplito.

 

Gėlių kalboje, MIMOZA turi ne vieną reikšmę ir simbolizmą. Mimozos žiedas reprezentuoja saulę. Dažnai ši gėlė laikoma džiaugsmo ženklu. Taip pat, tai ir slaptos meilės simbolis – niekas nežino, kad aš tave myliu! Taip pat ji yra pergalingo gyvenimo simbolis (pergalės prieš blogio jėgas). Kitur mimozos žiedas susietas su jausmų ir jautrumo temomis (kaip gedulo gestas). O Valstijose ir Italijoje tapo Moters dienos simboliu.

mimosa

Italijoje vyrai Tarptautinės moters dienos proga moterims dovanoja mimozos žiedų puokštes. Mimoza Italijoje tapo moteriškumo ir laisvės simbolis. O už viso to slypi istorinė priežastis – dvi aktyvistės – Rita Montagna ir Teresa Mattei – kovojančios už moterų lygybę, pasiūlė švęsti pirmąją Moters dieną po karo, siūlydamos mimozos šakas kitoms moterims, kaip pagarbos ir palaikymo ženklu. Tai ne tik atspindėjo metų laiką, bet tai buvo ir moterų judėjimas. Ši gėlė atrodo labai silpna ir yra subtilios išvaizdos, tačiau tai labai atsparus augalas, galintis išgyventi sausras. O tai ir simbolizavo stiprią ir nepriklausomą moterį.

Kovo 8-oji yra Tarptautinė moters diena arba, kaip dažniausiai vadinama Italijoje, „ la Festa della Donna“ , kur moterų svarba švenčiama dovanojant ir gaunant mimozos žiedą.

O Italai žinomi dėl savo kulinarinių įgūdžių ir meilės maistui, tad šią dieną lepinasi tradiciniais skanėstais. Tarp populiarių patiekalų yra: tagliatelle mimosa (makaronai su kiaušiniene viršuje http://www.ilpastaio.net/tagliatelle-mimosa ), linguine mimosa (su kariu). Italai sugalvojo net mimozos pyragą (torta mimosa), pagamintą iš cukraus, apelsinų sulčių, apelsinų likerio ir plakto grietinėlės https://www.academiabarilla.it/en/ricetta/mimosa-cake/ .

 

Mimosa
Kokteilis

Daugeliui merginų mimoza pavadinimas asocijuojasi su kokteiliu. Mimoza kokteilis yra daromas iš šampano (ar kito putojančio vyno) ir atšaldytų citrusinių vaisių sulčių, paprastai apelsinų sulčių. Jis tradiciškai patiekiamas aukštoje šampano taurėje per pietus, vestuvių metu arba kaip verslo ar pirmos klasės kelionių paslaugų metu. Italijoje labai populiarus kaip sekmadienio brunch gėrimas.

 

 

Mimosa kvepalai

Mimoza tokia populiari, jog geriausi prancūzų parfumerijos prekės ženklai naudoja mimozą savo garsiausiuose kvapuose … mimozos, ypač populiarios, tiek kuriant kvapus, tiek jos simbolinį naudojant maiste, gėrimuose ir pan.


rasa