Krištolas vestuvėse

Neretai savo svarbiausiose šventėse norime išskirtinio grožio, prabangos. Pastaruoju metu dažnai matome aukso elementus prabangai imituoti, tačiau gal kiek primirštas krištolo grožis, jo spindesys, elegantiškumas taip pat puikiai sukurs spindesį šventėje. Tad, jei savo vestuvėse norite elegancijos, spindesio ir prabangos jausmo, drąsiai rinkitės krištolo indus, polėkštes, žvakides.

Krištolas nuo seno vertinamas stiklas. Krištolo pirmtakas – Murano stiklas.  Tikriausiai esate girdėję sakant „Skaidrus kaip krištolas“? Taigi, viena esminių krištolo savybių – skaidrumas. O jei lengvai paliesime metaliniu daiktu krištolinę vazą, pavyzdžiui, šaukšteliu, išgirsime nuostabų skambesį. Senovės romėnai tikėjo, kad krištolas suteikia drąsos bei išminties, sergsti sutuoktinių poras bei skatina ištikimybę. Indėnai krištolą naudojo naujagimių apsaugai, o ir šiais laikais krištolas laikomas harmonijos, ramybės bei apsaugos simboliu.

Beje, penkioliktosios vestuvių metinės yra vadinamos stiklinės (arba krištolinės), simbolizuoja skaidrumą, švarumą, taurumą. Kalbant apie vestuvių metinių simboliką, 15-osios vestuvės rodo, sutuoktinių puoselėjamus tvirtus santykius, sukurtą šeimą, spinduliuojančia meile. Tačiau krištolo savybė dužti taip pat rodo, kad šeima, nepaisant ilgų santuokos metų, ir toliau turi būti puoselėjama, saugoma, tausojama.

 

 

O mano sukurtas dekoras, nenustelbia krištolo spindesio. Parinktos gėlės puikiai dera su purpurinėm staltiesėm ir servetėlėm. O keli anemono žiedai suteikia akcento.


rasa