Vasaros saulėgrįža!
2023 21 birželio
Šiandien – Vasaros saulėgrįža! Tai – astrologinės vasaros pradžia!
Senovėje, dar pagonių laikais, tai buvo RASOS, KUPOLĖS, SAULĖS šventė. Vėliau ji sutapatinta su Joninėmis.
Rasos šventė nuo seno švenčiama tuomet kai Saulė užkopia į pačią dangaus skliauto viršūnę ir apgobia Pasaulį didžiausiu šviesos Galių srautu, kai visa gyvoji gamta pasiekia aukščiausio suvešėjimo. Tuomet ugnis, vanduo, augalai ir žmogus įgyja didžiausias galias.
Vainiko reikšmė Rasos šventėje ypatinga. Apskritas, pabaigos neturintis vainikas išreiškia amžinybę ir darną, žmogaus dvasinį tyrumą. Savo pavidalu jis primena Saulę, skleidžiančia šilumą ir gyvybę.
Augmenijai priskiriama ypatinga reikšmė. Ilgiausią dieną arba jos išvakarėse surinkti žolynai turi nepaprastų magiškų galių. Žolynų rinkimas švenčių išvakarėse arba rytą prieš saulėtekį vadinamas kupoliavimu. Kad surinkti žolynai turėtų stebuklingą galią ir galėtų išpildyti svajones, jie renkami iš devynių laukų, devynių rūšių, tylint.
Rasos šventė – tai gamtos ir visatos priminimas mums, kad žmogaus gyvenimas rieda kaip Saulės ratas.
Kupolėmis įvairiuose raštuose vadinamos jonažolės, ramunės, mėlynai ir geltonai žydinčios žolės.
Pats pavadinimas Rasa gali būti siejamas su deive Rasa, kurią lietuviai įasmenindavo, dainose ji vaizduojama vaikščiojanti po laukus.
Tikima, kad naktis po vasaros saulėgrįžos yra stebuklinga. Linkiu neprarasti tikėjimo stebuklais ir pasimėgauti dar viena vasaros saulėgrįža Pakupoliauti ir pabraidyti po rasotą pievą ar jūros/ ežero/ upės pakrante.